T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI MUĞLA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürü

 MUĞLA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRÜ

Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Veli ÇELİK, 1960 yılında Balıkesir ili Sındırgı ilçesinde doğmuştur.

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Su Yapıları Bölümü mezunu olup, 1988 yılında Hakkari Tarım İl Müdürlüğünde Mühendis olarak göreve başladı.

1990-2007 yıllarında Muğla Tarım İl Müdürlüğünde Mühendis, İl Teknik Müdür Yardımcısı ve bir süre de İl Müdürü olarak görev yaptı. Daha sonra,  2011-2013 yıllarında Muğla İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı, 2013-2014 yıllarında da İl Özel İdaresi Genel Sekreteri görevlerinde bulundu.

2014 yılında Bursa İl  Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Müdür Yardımcısı olarak atanan Veli ÇELİK, bakanlık  tarafından görevlendirme ile Muğla İl  Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevini yürütmeye başladı. 21.01.2015 tarihinde Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak atandı.

Avrupa Birliği Dış İlişkiler Koordinasyon Biriminde, Merkez Proje Koordinatörü olarak görev yapmakta olup; “Bütünleşik Alan Yönetimi”, “Işık Ülkesini Aydınlatma” gibi Avrupa projeleri ile “İlimizdeki İçme Suyu Depolarının Sağlıklılaştırılması” ve “Kanuni Kültür Yolu” projesinin  zemin aplikasyonunda koordinatörlük görevlerini yürüttü.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Kamu Yönetimi Anabilim Dalında “Siyasal Partilerin Bütünleşmedeki  Etkinlikleri” tezi ile yüksek lisansını tamamlamış olup, halen aynı üniversite  Kamu Yönetimi Anabilim Dalında “Turizm, Kalkınma ve Sivil Toplum Kuruluşlarının İlişkileri” konulu doktora tezini sunmuş durumda, doktora savunmasını beklemektedir.  

İyi derecede İngilizce bilen İl Müdürü Veli ÇELİK evli olup bir çocuk babasıdır.